top of page

10 druhov audiovizuálneho obsahu, ktorý dokonale spestrí aj váš web či blog

Updated: Aug 7, 2023

Tvoriť obsah pre váš firemný blog či magazín nie je úplne jednoduché. Pokiaľ tvorba obsahu nie je vaším denným chlebíkom, potom sa malá inšpirácia nepochybne hodí. Prinášame vám niekoľko tipov audiovizuálneho obsahu, ktorý zatraktívni aj vás magazín.


up

Grafy:

Grafy sú skvelou vizuálnou pomôckou pre prezentáciu rôznych dát. Čítajúci grafy milujú, pretože sú obvykle názornejšie a pochopiteľnejšie než veľké množstvo písaného textu. Ak máte príležitosť rozhodnúť sa medzi tabuľkou, textovým popisom alebo grafom, rozhodnite sa pre graf. Vaše publikum vám bude vďačné.-----

Infografika:

Ak máte grafov k jednej téme, vytvorte z nej infografiku. Sú vizuálne príťažlivé a veľmi obľúbené, pretože dokážu na malej ploche zaujímavou formou sprostredkovať veľké množstvo informácií. Navyše sú infografiky veľmi obľúbeným obsahom pre zdieľanie na sociálnych sieťach.-----

Citáty:

Inšpirujúce, zábavné, motivujúce. Citáty sú večné a do ani v 21- storočí nestrácajú na atraktivite. Nie je dôležité, či zapátrate v klasickej literatúre alebo použijete slová súčasníka, citátom nemôžete v zásade nič pokaziť – pokiaľ samozrejme bude k téme.


citát

-----

​Gify:

S gifmi opatrne. Ak nechcete, aby váš blog vyzeral ako stránka nevycválaného teenagera, potom sa s ich uverejňovaním kroťte. Nemusíte sa ale vzdať celkom. Sú ľudské, pobavia, vyvolajú emóciu, ktorú v komunikácii tak všetci veľmi potrebujeme.-----

Meme:

Meme obrázky nabrali na sile v posledných rokoch. Dôležitý je kontext a spojenie s témou. Ich sila je vo vtipe a zapamätateľnosti. Dobré meme je umenie, ktoré ma našliapnuté na to, aby sa stalo virálnym obsahom.


meme

-----

Video:

Video je kapitola sama o sebe. Je in a návštevníci ho jednoducho milujú. Je obvykle nákladnejšie na výrobu. No našťastie môžete siahnuť aj po externých zdrojoch a video len povoleným spôsobom zdieľať.-----

Fotogalérie:

Ľudia milujú inšpirácie. Milujú vizuálne podnety. Sú radi, keď môžu snívať. Fotogalérie im toto všetko sprostredkujú. Pokiaľ máte tému, či oblasť podnikania, kde sa to fotografiami len hmýri, neváhajte ich použiť.


-----

Ilustrácie:

Kreslené obrázky, komixy a iné obrázky sú originálnym doplnením vašich myšlienok. Sú skvelé aj na zdieľanie na sociálnych sieťach.

ilustrícia

-----

Listovačky:

Tento typ obsahu nie je pre každého. Pokiaľ by ste ich vyrábali len pre použitie online, bolo by to asi pomerne nákladné a nezmyselné. Ak však z nejakého dôvodu vydávate tlačený magazín, potom nechať vašich zákazníkov prelistovať jeho stránkami aj na webe, dáva zmysel.
bottom of page